szövetségi kapitány;Mikler Roland;magyar férfi kézilabda-válogatott;Talant Dujshebaev;

Nagy Lászlóéknak nem megy a végjáték FOTÓ: NÉPSZAVA

- Az a fránya végjáték…

Bőven lesz még munkája Talant Dujshebaev szövetségi kapitánynak, ha eredményes magyar férfi kézilabda-válogatottat szeretne kialakítani. Ugyanis csapata a hétvégén az oviedói nemzetközi tornán három meccsből hármat veszített el úgy, hogy a végjátékban, mindhárom esetben csődöt mondott.

Noha ha csak egy kis szerencsénk lett volna – vagy egyszerűen legyőzzük a szlovénokat a vb-selejtezőn –, akkor most a magyar férfi kézilabda-válogatott is a héten kezdődő világbajnokság utolsó felkészülési állomásaként tekinthetett volna az oviedói nemzetközi tornára. Ugyanúgy, mint a vb-címvédő spanyolok, illetve a lengyelek.

A torna végeredménye
Péntek: Spanyolország–Magyarország 27–25, Norvégia–Lengyelország 30– 25.
Szombat: Lengyelország-Magyarország 35-25, Spanyolország–Norvégia 38–20.
Vasárnap: Norvégia-Magyarország 28-26, Spanyolország-Lengyelország 33-28.
Végeredmény: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Norvégia 4, 3. Lengyelország 2, 4. MAGYARORSZÁG 0.

Azonban a volna ott van, így Talant Dujshebaev szövetségi kapitány csapata számára ilyen téttel nem bírt a torna. Ám könnyen lehet, hogy jobb is ez így, ugyanis a magyar válogatott valamennyi találkozóját elveszítette – a spanyolok 27-25-re, a lengyelek 35-25-re, míg a hozzánk hasonlóan a vb-t tévén néző norvégoktól 28-26-ra –, ráadásul úgy, hogy a mérkőzések hajrájában minden alkalommal csődöt mondott.

A spanyolok ellen jól kezdtek a magyarok, 4-1-re elhúztak, sőt, a szünetben is vezettek Nagy Lászlóék.

Ennek ellenére az utolsó negyedórában a spanyolok zsinórban hatszor találtak be a kapunkba, így elment a meccs. A lengyelek ellen az utolsó tíz percig nyílt volt a csata, ám onnan ellenfelünk gyors lerohanásokkal és könnyű gólokkal törte meg csapatunkat, aminek aztán súlyos, tízgólos vereség lett a vége.

A norvégok ellen ismét jól ment egy darabig – szünetben 16-14-re vezettek is Miklerék –, ám ezúttal szinte a teljes második félidőben csak az eredmény után futott a csapat, meglehetősen kevés sikerrel, így a vége 28-26 lett az északiak javára.

A Talant Dujshebaev szövetségi kapitány szerint annak ellenére nem kell a vészharangokat kongatni, mert valamennyi meccsünket elveszítettük.

„Három vereséget szenvedtünk, ám ez nem katasztrófa. Ugyanakkor ez a torna is megmutatta, rettentően sok munka áll előttünk. Keserű a szám íze, csalódott, de nyugodt vagyok. Látom az utat, amin éppen csak elindultunk” – árulta el a kapitány.

Mindenesetre több mint érdekes, és bizony ugyanakkor elszomorító, hogy a decemberi női Európa-bajnokság után ezen a férfi tornán is a végjátékot nem bírják válogatottjaink.

A tavalyi év magyar sportszempontból sikeresen zárult. Sportolóink szinte minden világeseményről érmekkel tértek haza. Idén hasonlóan szép eredményekben reménykedhetünk, hiszen lesz vizes, atlétikai, torna és birkózó világbajnokság, románokkal közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság, hogy csak párat említsünk a nagy tornák közül. Lapunk háromrészes sorozatban közli az idei év sporteseményeit.