asztalitenisz;Világkupa-verseny;Póta Georgina;World Tour-döntő;

Póta Georgina neve egyre jobban cseng immár a sportágban FOTÓ: SZALMÁS PÉTER

- Imád nagyokat csatázni

Fantasztikus eredményt ért el a legerősebb Világkupa-versenynek tartott linzi tornán Póta Georgina. A magyar asztaliteniszező a negyedik helyen végzett, így kellő önbizalommal készül a további versenyekre.

Úgy tűnik, Póta Georgina végleg megérkezett a női asztalitenisz elitjébe. Ráadásul az elmúlt időkszakban szakmailag és az önbizalom terén is sokat fejlődött, és ennek is köszönhető, hogy az olyan színvonalú versenyeken, mint a linzi világkupa, az elődöntőig is eljut, amely pályafutása legjobb egyéni eredménye.

"Meglepetés volt számomra ez a verseny, hiszen először úgy volt, hogy nem is indulhatok, ugyanis az eredeti kiírás szerint az Európa Top 12-bajnokság első négy helyezettje kapott volna részvételi jogot" - árulta el a 29 éves, kétszeres Európa-bajnok magyar játékos.

Aztán a szervezők úgy döntöttek, kibővítik ezt a létszámot, így hatodik helyével végül ő is bekerült a legjobbak közé. A pénteki csoportmeccsek során két ázsiai születésű játékost vert meg, s ettől megjött az önbizalma, majd jött a szombat két hongkongi riválissal: előbb Li Ho Csing ellen nyert 4-0-ra, aztán a negyeddöntőben Csiang Hua-jun ellen 4-3-ra úgy, hogy 1-3-ról fordított.

"Szeretem a nagy csatákat. Jobban örülök például annak, ha a világranglista 25. helyezettjét megverem 4-3-ra, mintha a tizedik helyezettet 4-0-ra" - jelentette ki Póta, aki legjobb európaiként zárta a tornát.

Póta jelenleg az igen előkelő 26. helyen áll a világranglistán, és idénre még egy nagy célt tűzött ki maga elé: szeretne bejutni a decemberi, bangkoki World Tour-döntőbe.

Továbbra sem csitulnak a hullámok Jules Bianchi súlyos balesetével kapcsolatban. Egyre több találgatás lát napvilágot arról, vajon ki és miben hibázott, miközben a Marussia 25 éves versenyzője még mindig kómában van és gépek lélegeztetik.