Tennis Classics;Taróczy Balázs;

Raonic novemberben Budapestre jön. Fotó: Matthew Stockman/Getty Images

- Jönnek a trónkövetelők

Megint közeledik az év vége, megint közeledik az aktuális Tennis Classics. Az egynapos gála versenyigazgatója, Taróczy Balázs ezúttal a jövő - vagy talán már a jelen - nagy bajnokait csábította el Budapestre, hogy november 18-án összemérjék tudásukat a Papp László Budapest Sportarénában.

A névsor igencsak veretes, hiszen pályára lép majd többek között a világranglistán jelenleg 6. helyen álló kanadai Milos Raonic, a Roland Garros elődöntőse, a lett Ernest Gulbis, az olasz válogatottat a Davis-kupa elődöntőjébe vezető Fabio Fognini és a 20 éves korára már a ranglista 36. helyére fellépő osztrák reménység, Dominic Thiem.

"Az idei év igazi áttörést hozott a profi teniszben. A jelenleg, immár hosszú évek óta uralkodó szupersztárok trónja több ízben megremegett, két Grand Slam-tornát is olyanok nyertek, akik eddig a tűz közelébe sem fértek, és szinte az összes nagy tornán eljutnak a végjátékig azok, akik évekig vártak erre a lehetőségre. Raonic, Gulbis, Nishikori, Thiem vagy Cilic megnyitotta a kaput, ami hatalmas lökést adhat a fiatal generációnak" - magyarázta az idei névsor jogosságát Taróczy Balázs.

A legnagyobb név kétségkívül Milos Raonic. A kanadai-montenegrói fiatalember mindent tud, amit tudni kell egy mai gladiátornak: rettegett adogatása, gyilkos tenyerese, győztes mentalitása. Idén már bejutott a wimbledoni elődöntőbe, de nyert már eddigi karrierje során hat tornát. Edzője, a legendás Ivan Ljubicic véleménye szerint Milos személyében a közeljövő "Number 1"-ját tisztelhetjük.

Több mint hárommillió dollárból újítják fel az 1917-es oroszországi forradalom jelképét, az Auróra cirkálót.