Tasi Tamás;sportpisztolyosok;Tobai-Sike Renáta;sportlövő-világbajnokság;

- Tobai-Sike Renáta az első magyar riói kvótás

Tobai-Sike Renáta bronzérmet nyert a sportpisztolyosok versenyében a granadai sportlövő-világbajnokságon, s ezzel - a magyar sportolók közül elsőként - kvótát szerzett a 2016-os riói olimpiára.

A 36 éves versenyző a kétnapos, 30+30 lövéses alapversenyben elsősorban kiváló tegnapi teljesítménye révén a második helyen végzett 586 körös teljesítménnyel, így biztosította helyét a nyolcas döntőben, melyben mindenki tiszta lappal kezdett.

A 25 méteres szám fináléja két részből áll, az első szakaszban minden versenyző öt darab ötös sorozatot lő, a lövéseknél pedig csak az úgynevezett belső - erős - tízeseket számolják (10,2-10,9 kör), s azok érnek egy pontot.

A második szakaszban a 25 lövés alapján kialakult sorrend első két helyezettje az aranyéremért, a harmadik és a negyedik pedig a bronzéremért lő egymással külön mérkőzést, hat darab ötös sorozattal.

Tobai-Sike a döntőben a visszafogottabb kezdés után remekelt, a negyedik körben mind az öt lövése belső tizes volt, az ötödikben pedig négy, így 16 ponttal hármas holtversenyben a második helyen végzett, s biztossá vált a kvótaszerzés, illetve az éremmérkőzés is.

A hármas között szétlövésben dőlt el, ki milyen színű medálért léphet lőállásba, ebben a versengésben pedig a BHSE lövője második lett, ami a bronzmérkőzést jelentette. Az éremért vívott találkozón az észak-koreai Dzso Jong Szuk ellen érte el pályafutása eddigi legnagyobb sikerét.

"Olimpián még nem voltam, mindig egy picivel lecsúsztam a kvótáról, ezért is különösen érdekes, hogy most rögtön az első versenyen sikerült megszereznem" - nyilatkozta boldogan Tobai-Sike Renáta. Az olimpia műsorán nem szereplő futócéllövők 50 méteres, 30+30-as versenyében Tasi Tamás ötödik lett, míg a Tasi, Sike József, Boros László összeállítású csapat a negyedik helyen végzett.

Meglepetésekkel zárult a 2016-os labdarúgó Eb első kvalifikációs fordulója: Ciprus 2-1-re nyert tudott nyerni a vb-n is járt bosnyák válogatott otthonában, Izland együttese 3-0-ra verte a törököket, s kikapott a vb-bronzérmes holland alakulat is, mégpedig Prágában 2-1-re a csehektől, az utolsó pillanatokban elkövetett kapitális védelmi hiba folytán.