Reflex;úszó Eb;Berlin;Hosszú;Verrasztó;

- Verrasztó arany-, Hosszú bonzérmet szerzett Berlinben

Verrasztó Dávid aranyérmet szerzett 400 méter vegyesen a berlini úszó Európa-bajnokság utolsó napján. Hosszú Katinka bronzérmet nyert 200 méter pillangón, a szám másik magyarja, Jakabos Zsuzsanna negyedik lett. A 4x100 méteres férfi vegyesváltó is bronzérmes lett.

Verrasztó,  a Jövő SC Veolia versenyzője, aki pénteken ünnepelte 26. születésnapját, a legjobb idővel került a fináléba, s ott is esélyeshez méltóan teljesített. A pillangóúszás után ugyan még csak a második helyen fordult a brit Roberto Pavoni mögött, de a hátat követően már ő vezetett, s mellen tovább növelte előnyét. Az utolsó száz méterre egy testhosszas előnnyel fordult, s már nem is engedte ki a kezéből a győzelmet (4:11.89 perc). Verrasztó 2010-ben és 2012-ben is ezüstérmes volt ebben a számban az Eb-n. Normálmedencében ez az első Eb-címe, s ez a magyar úszósport 80. Eb-aranya.

Hosszú a német fővárosban korábban három arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet gyűjtött. Jól kezdett a döntőben, 50 méternél elsőként fordult, aztán féltávnál második volt a spanyol Mireia Belmonte Garcia mögött. Majd kissé visszaesett, 150-nél csak a negyedik helyen haladt, de aztán az utolsó hosszra ismét beleerősített, s így meglett a bronz (2:07.28 perc). Az első helyet a spanyolok klasszis úszója (2:04.79) szerezte meg, míg másodikként honfitársa, Judit Ignacio Sorribes (2:06.66) zárt.  Jakabos 2:08.03-mal lett negyedik.

Hosszú Katinka a 200 méteres pillangóúszás döntőjében a berlini úszó Európa-bajnokságon / MTI Fotó: Kovács Anikó

A Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence és Kozma Dominik alkotta magyar csapat bronzérmet nyert a 4x100 méteres férfi vegyesváltók küzdelmében a berlini úszó Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

Pulai Bence, Gyurta Dániel, Cseh László és Kozma Dominik (b-j) a magyar 4x100 méteres férfi vegyesváltó tagjai a berlini úszó Európa-bajnokságon 2014. augusztus 24-én. A magyar csapat bronzérmet nyert. MTI Fotó: Kovács Anikó

A Magyarországon is győztes Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíjat, amelyen az összetettben vezető német Nico Rosberg (Mercedes) második lett, s növelte az előnyét a versenyt feladni kényszerülő csapattársával, Lewis Hamiltonnal szemben.