MotoGP;gyorsaságimotoros-világbajnokság;Marc Marquez;Indianapolisi Nagydíj;

- Marc Márquez megállíthatatlan

Megállíthatatlannak tűnik címvédő és a pontversenyben élen álló spanyol Marc Márquez: a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájában az idei 10. versenyén a 10. sikerét aratta.

Vasárnap az Indianapolisi Nagydíjon diadalmaskodott, ezzel tovább növelte előnyét az összetettben. A 21 éves versenyző pályafutása során már a 42. futamgyőzelménél tart, s érdekesség, hogy ez volt az 500. spanyol diadal a sorozat történetében.

Márquez mögött a szintén spanyol Jorge Lorenzo végzett a második helyen, a hétszeres világbajnok olasz Valentino Rossi pedig harmadik lett.

Az összetett állása. MotoGP: 1. Márquez (Honda) 250 pont, 2. Daniel Pedrosa (spanyol, Honda) 161, 3. Rossi (Yamaha) 157. Moto2: 1. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 183 pont, 2. Mika Kallio (finn, Kalex) 176, 3. Maverick Vinales (spanyol, Kalex)  140. Moto3: 1. Jack Miller (ausztrál, KTM) 158, 2. Efren Vazquez (spanyol, Honda) 137, 3. Alex Márquez (spanyol, Honda) 133.

A magyar válogatott remekül teljesített a moszkvai kajak-kenu világbajnokságon, összesen hat arannyal, öt ezüsttel és hat bronzéremmel tért haza, sőt élen végzett a nemzetek rangsorában is, több mint kétszer annyi dobogós helyezést érve el, mint a második helyezett orosz hadtest.