vízilabda;Olaszország;Európa-bajnokság;

Szivós Márton és Hosnyánszky Norbert, valamint az olasz Alex Giorgetti. MTI Fotó: Kovács Tamás

- Döntős a magyar pólócsapat!

A magyar férfi vízilabda-válogatott 8-7-re nyert az olasz csapat ellen a budapesti Európa-bajnokság pénteki elődöntőjében, így vasárnap az aranyéremért mérkőzik a szerb-montenegrói párharc győztesével.

Benedek Tibor szövetségi kapitány világbajnok együttese az első negyed végén 3-1-re vezetett, majd egyenlített az ellenfél; a mérkőzés felénél 5-4 volt az állás. A következő játékrészben 6-4-re megléptek a magyarok, az olaszok azonban megint egyenlítettek. A győztes gólt - újabb egy-egy találatot követően - Varga Dénes szerezte 56 másodperccel a vége előtt.

Hosnyánszky Norbert háromszor volt eredményes.

Kivívta a jövő évi, új-zélandi világbajnokságon való szereplés jogát a magyar válogatott, mivel két vereség után az utolsó mérkőzését megnyerte, ezzel csoportjában harmadikként zárt a hazai rendezésű U19-es labdarúgó Európa-bajnokságon.