;

Európa-liga;Diósgyőr;továbbjutás;

A nyíregyházi stadion  Fotó: Facebook

- Labdarúgó Európa Liga: háromból egy

A csütörtöki labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójából csak a Diósgyőrnek sikerült a továbbjutás, igaz a miskolciak is megszenvedtek a sikerért. A DVTK következő ellenfele az orosz Krasznodar lesz. A Győr és a Ferencváros búcsúzott az európai kupaszerepléstől.

A Diósgyőr az idegenbeli 2-0-s győzelem után szinte zsebben érezhette a továbbjutást, a Nyíregyházán megrendezett találkozón is a miskolciak szereztek vezetést, ám tíz perc alatt csaknem szertefoszlott Tomiszlav Szivics együttesének továbbjutásról szövögetett álma. A bolgár Liteksz Lovecs együttese, ugyanis a 80. és a 85. percben is betalált és egy gólon múlott, hogy egy magyar csapat se élje meg az EL-selejtező harmadik fordulóját. A végén már nem született több találat, így a Diósgyőr 3-2-es összesítéssel jutott tovább, a következő fordulóban az orosz Krasznodar lesz az ellenfél. A miskolciak vezetőedzője, Tomiszlav Szivics sajnálkozott, hogy csapata akkor sem hisz a sikerben, ha már kezükben van a győzelem.

A Ferencváros kettős vereséggel búcsúzott az európai kupaszerepléstől a horvát Rijeka ellen. A Puskás Ferenc Stadionban megrendezett találkozón a kapitány, Thomas Doll a kezdőbe nevezte az új igazolását, Gera Zoltánt, de még a tíz év angliai légióskodás után hazatérő középpályás sem segített a továbbjutás kiharcolásában. A Fradi olyan gyenge teljesítményt nyújtott, hogy a 40. percben a szurkolók tiltakozásként kivonultak a stadionból. Az összecsapás 2-1-es vereséggel ért véget, így 3-1-es összesítéssel a horvátok jutottak tovább. Thomas Doll hangsúlyozta, ez a Ferencváros még messze elmarad a nemzetközi szinttől.

"Talán egy kicsit túl korán jutottunk ki a nemzetközi porondra, egy nap alatt nem nőnek a fák az égig. Ezt igazolja az U19-es válogatott Eb-szereplése is, le vagyunk maradva az elittől. Ha majd eljutunk arra a szintre, hogy másfél-két millió euróért szerződtethetünk játékosokat, akkor más lesz az eredmény is. A magyar játékosaink, mint Böde Dániel vagy Gyömbér Gábor a szívüket is kiteszik a pályán, de a nemzetközi szinten ez egyszerűen kevés. A magyar válogatottnak is gondjai vannak egy kazah vagy egy albán csapattal" - fogalmazott a kapitány.

A Győr csapatának a hazai pályán elszenvedett 3-0-s vereség után csak a szép búcsú maradt Svédországban, amit meg is tettek Horváth Ferenc fiai, ugyanis emberhátrányban győzték le a Göteborg csapatát (1-0). A találkozó után a győriek trénere gratulált az ellenfélnek, s elismerte, a két mérkőzés összképe alapján a svéd csapat megérdemelten jutott tovább. "Mi az első meccsen nagy hibákat követtünk el, most viszont rászolgáltunk a győzelemre"- nyilatkozta a klub honlapján Horváth Ferenc.

Marty Raymond pénteken egy ügyvédi irodán keresztül jelezte, hogy felbontja vezetőedzői szerződését a Fehérvár AV19 jégkorongcsapatával. A klub közleménye szerint a kanadai szakember a 2013/14-es szezon jutalmának késedelmes kifizetésére hivatkozott.