Szász Emese;Budai Dorina;női párbajtőr;Révész Julianna;

- Vívó-vb: Szász Emese ötödik lett

Egy tussal kikapott, és végül ötödik lett Szász Emese a női párbajtőrözők versenyében a kazanyi vívó világbajnokságon. Amint várható volt, Szász izgalmas, kiélezett csatát vívott az éremért az olimpiai és világbajnok Britta Heidemannal, de végül a német vívónak jött ki jobban a lépés és ő vívhat elődöntőt Kazanyban. Kár, mert amikor harmadik asszóját is megnyerte a magyar vívónő, már érmet láttunk a nyakában.

A világranglistán éllovas Szász Emesének nem volt egyszerű dolga az ukrán Anfisza Pocskalovával szemben, mert kiemeltként először vívott a világbajnokságon, ráadásul ellenfele nem könnyen adta meg magát. A 2006-ban és tavaly világbajnoki bronzérmes, 2010-ben vb-második Szász aztán leiskolázta azt a Sophie Haarlemet, aki az első körben Tóth Hajnalkát győzte le.

Szász-Dzsoan Fejbi Bezsura (ukrán) 15:9

A svéd vívó 8-0 után érte el első találatát, de azt is együttesből, majd a végéig már csak egyszer tudta megszúrni Szászt. Pedig előzőleg Tóth Hajnalkával szemben még magabiztos volt a svéd. Az elején pontosabban szúrt, ennek eredményeként előbb két-három, majd négy-öt tussal a magyar párbajtőröző előtt járt, akinek a végén már sietnie kellett, emiatt pedig még tovább nőtt a különbség.

Sikerrel járt a nyitányon Révész Julianna a német Ricarda Multererrel, illetve Budai Dorina a tunéziai Szara Beszbesszel szemben. Mindketten türelmesen, de ha kellett, aktívan vívtak, az asszójuk végére megtörték ellenfelüket, így egyformán héttusos győzelmet arattak.

A következő fordulón viszont már nem jutottak túl. Révész a világranglistán Szász mögött második, Pekingben olimpiai ezüstérmes Ana Maria Branzával vívott, s bár jórészt "üldözte" román ellenfelét, egészen az utolsó pillanatokig volt esélye a győzelem kiharcolására, végül veszített.

Hasonló forgatókönyv szerint alakult Budai és a 2006-ban vb-ezüstérmes Irina Embrich mérkőzése. Az észt vezetést szerzett, Budai próbált közelebb zárkózni, de nem sikerült egyenlítenie, a vége felé pedig már könnyebben kapta a tusokat.
Révész Julianna a 26., Budai Dorina a 32., Tóth Hajnalka pedig a 42. helyen végzett.

Harmadik mérkőzésén vereséget szenvedett Rédli András, így a 11. helyen végzett a kazanyi vívó-világbajnokság férfi párbajtőrversenyében. Az idén Európa-bajnok magyar vívó az izraeli Yuval Shalom Freilich és a kanadai Hugues Boisvert-Simard ellen aratott győzelme után Park Kjung Duval került szembe, aki mumusának számít, s ezúttal is legyőzte Rédlit, aki így nem jutott negyeddöntőbe.

Nehéz kezdés után sima győzelmet aratott szombaton este a magyar férfi vízilabda válogatott a németek ellen, sőt a harmadik és negyedik negyedben amolyan pólófesztivált rendezett a Benedek-csapat. A hétfői horvátok elleni mérkőzéstől függetlenül csoportelső az együttes, de még nem tudni, ki lesz az ellenfele a pénteki elődöntőben.