X_Foci VB 2014;Argentína;foci vb;

A mindent eldöntő Messi-lövés   Fotó: Getty Images/Ronald Martinez

- És már megint Messi...

Az F-csoportban Argentína Iránnal mérkőzött, és tudvalévő volt, hogy amennyiben Lionel Messiék nyernek, biztosan továbbjutnak, függetlenül a napot záró Nigéria–Bosznia-Hercegovina meccs eredményétől. Nyertek. Messi 91. percben szerzett találatával.

Az Argentína-Irán meccs előtt kis zavart keltett, hogy Messi állítólag kikotyogta a taktikát, de Sabella szövetségi kapitány közölte, emiatt nem haragszik a csapat kapitányára. Messi egyébként csupán arról beszélt, hogy jobban szeret a 4-3-3-as hadrendben játszani, Di Maríával a csatársorban, mint a védekező 5-3-2-es felállásban, amelyet a Bosznia elleni első félidőben erőltetett Sabella.

Nos, a szövetségi kapitány nem mert ellent mondani sztárjának, s támadóbb hadrendben küldte pályára csapatát. Csakhogy az irániak fel voltak erre készülve – aligha Messitől értesültek – és valósággal élő falat vontak a kapujuk elé. Az argentinok nyomás alatt tartották ellenfelük kapuját, a folyamatos támadójátékra viszont egyszerűen nem volt tér. Így Messiék csak pontrúgásokból veszélyeztettek, azok viszont rendre célt tévesztettek, s az első játékrész gól nélküli döntetlennel zárult.

Csak nem újabb meglepetés készül? – tették fel a kérdést az argentin szurkolók. S bizony, nagyon közel jártak az igazsághoz. A második félidőben ugyanis Irán feladta az eddig alkalmazott antifutballt – amelyet akár új szabályok között, kapuk nélkül is játszhattak volna -, s bebizonyította, hogy nemcsak rombolni tud. Két alkalommal is csak Romero, az argentin kapus mentette meg csapatát a góltól. Már mindenki elkönyvelte, hogy a 0-0 nagymesterei, az iráni harcosok megint szereznek egy pontot, amikor jött Messi, s igazolta, miért ő a világ legjobbja. Egy csellel tisztára játszotta magát, s euró milliókat érő bal lábával úgy csavarta a labdát az iráni csapat kapujába, hogy az eddig kitűnően védő Hagigi hiába úszott a levegőben, a labdát nem érhette el. Messi a 91. percben mentette meg csapatát a szégyentől, s juttatta Argentínát az egyenes kiesési körbe.

Argentína – Irán 1-0 (0-0)

F-csoport, 2. forduló, Belo Horizonte, Estádio Mineirao, 58 ezer néző. Jv.: Mazsics (szerb)
Argentína: Romero – Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo – Gago, Mascherano, Di María (Biglia, 93.) – Messi, Higuaín (Palacio, 77.), Agüero (Lavezzi, 77.).
Irán: A. Hagigi – Hosszeini, Szadegi, Montazeri, Hadzsszafi (Hadzsidzsi, 88.), Puladi – Tejmurjan – Dedzsagah (Alireza, 85.), Nekunam, Sodzsaei (Heidari , 76.)– Gucsannedzsad.

Gól: Messi (91.)

Sárga lap: Nekunam (54.), Sodzsaei (73.)