- Sok magyar érem a kempo világbajnokságon

Harmadik helyen végzett a magyar válogatott a XI. IFK Kempo Világbajnokság és Világkupa összetett csapatversenyében Románia és Hollandia mögött. A technikai számok és a küzdelmi kategóriák összesítésében pedig második lett a magyar együttes. A Full Kempo  versenyszámban magyar arany is született, az ifjú Lacza Ábel állhatott a dobogó legmagasabb fokára.

A világ harcművészei csütörtöktől küzdöttek a MOM Sport Uszoda és Sportközpontban csaptak össze három kategóriában, pusztakezes- fegyveres formagyakorlatban és küzdelemben.

A díszvendég az egykori színész, karate- és kick-box-világbajnoki címet is szerző Benny Urquidez (61), valamint kollégája, a szintén harcművész múlttal a filmvásznon szereplő Jeff Speakman (55) volt. Ugyanakkor a rendezvényen több ismert arc is feltűnt, ellátogatott például Nagy Csonttörő János profi ökölvívó világbajnok. A viadalon öt földrész több mint negyven nemzetének félezer „gladiátora”  vett részt.

A kempo Dél-Kínából származik, a karate alapja. Az ütéseken, védéseken és rúgásokon kívül dobásokat és földtechnikát is tartalmaz. A küzdőtávolság függvényében használ : rúgást, ütést, dobást, földharcot.

A 90 kilogrammos Tóth Krisztián után a 78 kilós Joó Abigél is bronzérmet nyert a montpellier-i cselgáncs Európa-bajnokság szombati versenynapján.