;

Michael Phelps;Ryan Lochte;ötkarikás úszóbajnok;

A nagy duó: Phelps és Lochte FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/CHRISTIAN PETERSEN

- Phelps csillogó visszatérése

Csaknem kétéves kihagyás után ezüstéremmel tért vissza az arizonai Arena Grand Prix-n minden idők legeredményesebb olimpikonja, az amerikai Michael Phelps. A18-szoros ötkarikás úszóbajnok - aki a londoni játékok után vonult vissza - 100 méter pillangón Ryan Lochte mögött csapott célba.

Phelps a selejtezőben még gyorsabb volt honfitársánál, aki a döntőben azonban 51.93 másodperc alatt teljesítette a távot, aki ezzel a világranglista második helyére lépett előre. A 28 éves klasszis sem panaszkodhat, 52.13-mas eredménye az ötödik pozícióhoz elég a nemzetközi összevetésben. A szám világcsúcsát amúgy 49.82 mp-vel tartja Phelps.

„52 másodperc körüli időt szerettem volna elérni, és ez sikerült, úgyhogy boldog vagyok. Ez egyetlen verseny volt, szóval kell még idő, míg eldöntöm: folytatom-e? Mindenesetre izgatott vagyok” – nyilatkozta Phelps az ESPN-nek, aki három olimpián nyert 22 medáljával és 26 világbajnoki elsőségével hagyott fel az úszással.

Történelmet írhat a hét végén a Veszprém és a Szeged férfi kézilabdacsapata, ha bejut a Bajnokok Ligája, illetve az EHF Kupa négyes döntőjébe. Emellett Dabasra is jut esemény a kézilabda-dömpingből: itt rendezik a női Magyar Kupa csúcsmeccseit.