EIHC hokitorna;szlovén győzelem;szlovén győzelem magyar vereség;

Magosi Bálint és Németh Attila, valamint a szlovén Matic Podlipnik a Magyarország - Szlovénia jégkorong világbajnoki felkészülé

- Kikaptak a szlovénoktól a hokisok, harmadik a magyar csapat

A magyar jégkorong-válogatott 4-0-ra kikapott a szlovén csapattól az egy hét múlva kezdődő, dél-koreai divízió I/A világbajnokságra készülő két együttes budapesti mérkőzésén, az EIHC torna keretében, így a harmadik helyen végzett.

Eredmény:

Szlovénia-Magyarország 4-0 (0-0, 1-0, 3-0) gól: Razingar (30.), Music (45.), Mursak (52.), Leber (58.)

Nagy iramban kezdődött a meccs, a komolyabb helyzetek a vendégek előtt adódtak. Némethet, majd Bartalist is kiállították, ám Hetényi remekül védett. Ahogy kiegészült a magyar csapat, felpörgött és emberelőnybe került, azonban ziccer nélkül telt el a két perc. A későbbiekben is inkább mezőnyjáték folyt a pályán. A második harmadban is főként a védekezéssel törődtek a csapatok, majd a 30. percben a rosszul helyezkedő védők között az emberhátrányban lévő vendégektől Razingar kilépett, és Hetényit elfektetve csúsztatott a kapuba. Volt esély az egyenlítésre, azonban a "félidőben" beálló Hocevar védte a kísérleteket.

A záró játékrész is magyar emberelőnnyel indult, és szlovén góllal folytatódott. Music üresen maradt a magyar kapu előtt, és nem hibázott. Később Mursak - aki megfordult az NHL-ben is, jelenleg pedig az orosz profiligában játszik - létszámfölényben bombázott a jobb felső sarokba. Kovács szépíthetett volna gyorsan, ám a félig üres kapu mellé helyezett. Kisebb verekedés is színesítette az összecsapást, majd Leber állította be a 4-0-s végeredményt. Rich Chernomaz szövetségi kapitány a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón hirdeti ki vb-csapatát, amely hétfőn utazik el a Szöul mellett Gojangba.

A szakvezető a meccs után közölte, a mérkőzés feléig jól játszottak, és egyenrangú ellenfelek voltak. "Aztán ahogy elkezdtünk előbb fejben, aztán fizikailag fáradni, sorra jöttek a hibák, és a szlovénok ezt megbüntették" - vélekedett. Páran nem tudták megismételni azt a teljesítményt, amelyet szombaton az osztrákok ellen nyújtottak. A csapat kemény héten van túl, és éppen egy hetünk van még a vb-ig. "A védelmet meg kell erősíteni, és keményebb játékot várok" - tette hozzá. A kanadai szakember az eredeti tervekkel ellentétben nem jelölte ki egyből a torna után a vb-utazó csapatot, erre később kerül sor, miután beszélt segítőivel.

Csütörtökön játszották Bécsben:
Szlovénia-Ausztria 3-2, hosszabbítás után

Szombaton játszották Budapesten:
Ausztria-Magyarország 5-4, szétlövés után

A végeredmény: 1. Szlovénia 5 pont, 2. Ausztria 3, 3. Magyarország 1

Valentin Nalivajcsenko, az ukrán biztonsági szolgálat (SZBU) vezetője A TSZN ukrán tévé éjjeli híradójának nyilatkozva  azt hangoztatta, hogy elegendő információjuk van azokról az orosz titkosszolgálatok által előkészített nagyszabású cselekményekről, amelyek az ukrajnai belpolitikai helyzet szétzilálását célozzák. Közben a Biztonsági Tanács ülésén nem közeledett az orosz és az ukrán álláspont.