sportlövészet;Sike József;légfegyveres Európa-bajnokság;Tasi Tamás;Fórián Éva;

- Aranyeső lövészetben

Nyugodtan nevezhetjük sporttörténelminek a tegnapi napot a a moszkvai légfegyveres Európa-bajnokságon, ugyanis előbb a Tasi Tamás, Sike József, Boros László összeállítású magyar csapat világcsúccsal nyerte meg a 30+30 lövéses számot - 1734 körrel zárt, s egy körrel megjavította a németek 2002-ben felállított világrekordját -, majd Miskolczi Julianna szerzett aranyérmet női légpuskában, míg Sike József bronzérmes lett a férfi futócéllövők 30+30-as számában.

Miskolczi Julianna már az alapversenyben is kiválóan célzott, s 416,2 körös eredménnyel a hetedik helyen zárt, így a nyolcas döntőben folytathatta szereplését. A tavaly bevezetett új rendszerű fináléban tiszta lappal kezdett minden versenyző, s a nyolcadik, a tizedik, a 12., a 14., a 16. és a 18. sorozat után is kiesett egy-egy lövő.

A komáromi puskás a döntő elejétől remekül lőtt, hamar az élre állt, s előnyét fokozatosan növelte riválisaival szemben, s egészen parádés, 209,5 körös eredménnyel nyert.

Miskolczi Julianna pályafutása eddigi legnagyobb sikerét aratta Moszkvában, s 1993 óta ő az első magyar, aki a női puskások 10 méteres olimpiai számában Európa-bajnokságot nyert. Akkor Fórián Éva győzött.

"Nem vártam magamtól, hogy első leszek, csak azt akartam, hogy jól lőjek, jól akartam érezni magam, sikerült. Teljesen higgadtam versenyeztem, nem remegett meg a kezem" - mondta Miskolczi. - "Mostantól a célom, hogy olimpiai kvótát szerezzek és ott legyek a riói ötkarikás játékokon."

A női puskások mellett a férfi pisztolyosok olimpiai számát is megrendezték szerdán, itt az egyetlen magyar induló, Tátrai Miklós a 23. lett.

A magyar válogatott négy arany- és két bronzéremmel zárta az Európa-bajnokságot. Korábban a 16 éves Major Veronika a junior lányok mindkét futócéllövő versenyét megnyerte, míg a felnőtt férfi futócéllövő-csapat hétfőn harmadik lett a 40 vegyes számban.

Amint arról már beszámoltunk, az átalakított, megfiatalított fehérvári jégkorongcsapat nagy bravúrt végrehajtva bejutott az osztrák bajnokság (EBEL) rájátszásába, ahol az alapszakaszban második helyen végző olasz HC Bozen (Bolzano) lesz Hetényiék ellenfele. A dél-tiroli együttes - amely a város német nevét használja az elnevezésében - újonc az EBEL-ben, ennek ellenére hosszú időn keresztül vezette a tabellát, majd később is végig az élcsoporthoz tartozott.