;

SYMA Csarnok;női teniszcsapat;Federation Kupa;Szlavikovics Szabina;Ofri Lankrit;

Babos a brit Johanna Konta elleni meccsen FOTÓ: MTI/KOVÁCS TAMÁS

- FED-kupa az ötödik helyért

A lettek után a Murray-anyuka vezette brit válogatott ellen is győzött szombaton a magyar női teniszcsapat. A tenisz Federation Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának 16 csapatos budapesti tornáján a csoportkört 2 győzelemmel és 1 vereséggel záró magyarok másodikként végeztek a B jelű kvartettben, így a vasárnapi helyosztókon a C csoportban második izraeliekkel találkoztak az 5-8. helyért a Syma Csarnokban.

Az élete első válogatott mérkőzését játszó Szlavikovics Szabina két órás maratoni végén 6:3, 3:6, 7:6-ra kapott ki az izraeli Ofri Lankritól.

4. Lettország   0/3

A magyar teniszező a döntő szettben 5:4-nél adogathatott a mérkőzésért, de elizgulta a végét. Az utolsó percekben már görccsel is küzdő magyar lány 5:6-nál három meccslabdát is hárított, de a rövidítésben 3-6-os hátrányba került, és onnan már nem tudott visszajönni.

"Nagyon örülök, hogy megkaptam a lehetőséget, nagyon nagy élmény volt, hogy ennyien szurkoltak nekem. Sajnálom, hogy megremegett a kezem a végén, mert a második szettre belejöttem és jól játszottam" - nyilatkozta a 18 éves Szlavikovics a mérkőzést követően.

Díszvendégként jelen volt a Syma Csarnokban Szeles Mónika is, akinek a gyerekekkel való foglalkozással és könyvírással telnek napjai. A kilencszeres Grand Slam-tornagyőztes, korábbi világelső sztár jelenleg a kicsiknek tart edzéseket Amerikában, emellett áprilisban jelenik meg második, gyerekeknek szóló könyve.

Másodikként végzett a magyar vízilabda-válogatott a Szolnokon rendezett Volvo Kupa felkészülési tornán, miután Benedek Tibor együttese szombaton, izgalmas végjátékú találkozón egygólos vereséget szenvedett a szerb együttestől.