;

bajnokság;Barcelona;Lionel Messi;Luis Aragones;Tata Martino;San Mamés Stadion;

A Valencia ezúttal a Camp Nouban verte a Barcelonát FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/MANUEL QUEIMADELOS ALONSO

- Elbukott a Barca

Négy hónapos szünet után újfent gólt szerzett a bajnokságban Lionel Messi, ám csapata, a Barcelona ennél is hosszabb sorozatot tört meg: 22 hónap elteltével szenvedett hazai pályán vereséget a spanyol labdarúgó élvonalban. Ugyanakkor gyászba borult Spanyolország, ugyanis elhunyt Luis Aragones, aki 2008-ban Európa-bajnoki címig vezette a válogatottat.

"Nincs mentség a történtekre. Ki kell elemeznünk, mi történt az első fél óra után. Le kellett volna zárni a meccset" - nyilatkozta Tata Martino, akinek együttese hamar vezetést szerzett, remekül futballozott, majd a Valencia a szünet előtt váratlanul egyenlített.

A vendégeket azt sem vetette vissza, hogy 1-2 után Messi - egy véleményes szituáció nyomán megítélt - büntetőből 2-2-ra alakított, ugyanis Alcácer kisvártatva megint megtalálta a rést a - Piquével az élen - fölöttébb indiszponált katalán védvonalon (2-3).

A Barcelona elveszítette első helyét, mivel az Atlético nem bukta el hazai partiját a 22. fordulóban, x-x-re verte a Real Sociedad alakulatát. Xaviék egészen a harmadik helyig csúszhattak, bár ehhez a Real Madridnak - lapzártánk után - a könnyű terepnek nem nevezhető bilbaói Katedrálisban (San Mamés Stadion) kellett (volna) három pontot szerezniük.

A bajnokság valamennyi pályáján megemlékeztek a hetvenöt éves korában, hosszantartó súlyos betegségben, szombaton elhunyt Luis Aragonésre. A szakembernek köszönhetik a spanyolok, hogy elindította a válogatottat a győzelem útján, hiszen a gárda 44 éves szünet után ismét jelentős nemzetközi trófeát nyert: 2008-as Eb-n győzött.

Eredmények
Granada-Celta Vigo 1-2, Barcelona-Valencia 2-3, Levante-Rayo Vallecano 0-0, Getafe-Valladolid 0-0, Málaga-Sevilla 3-2, Elche-Almería 1-0, Betis-Espanyol 2-0, Atlético Madrid-Real Sociedad 4-0.
Az élmezőny: 1. Barcelona 54 pont /22 meccs, 2. Atlético 54/21, 3. Real Madrid 53/21.

Az 1938-as születésű Aragonés futballozott a Getaféban és a Real Madridban, de legnagyobb sikereit az Atléticóban érte el, amellyel háromszor lett bajnok, kétszer kupagyőztes, s az 1969/1970-es idényben gólkirályi címet szerzett.

1974-es visszavonulása után rögtön az Atlético trénere lett, s a sikerek ekkor sem kerülték el (egy bajnoki cím, három kupagyőzelem); 1988-ban a Barcelonát vezette kupagyőzelemre.

Amire szinte senki sem számított: a címvédő Győr először vesztett pontot a női kézilabda Bajnokok Ligája 2013/14-es kiírásában: a középdöntő első fordulójában a 2012-es győztes montenegrói Buducsnoszt Podgorica ellen. A KEK-ben a Veszprém kiesett, míg az Érd és a Fradi komoly előnnyel várhatja a visszavágót. Az EHF Kupában a Fehérvár egyelőre jobban áll a Vácnál.