Dakar;Chile;Nasszer al-Attijah;Sandlander Team;Nani Roma;Sebestyén Sándor;Bognár József;

Ismerkedés a homokkal a chilei dűnéken FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES

- Dakar: Fair play - Sebestyén-módra

A Dél-Amerikában zajló idei Dakar immár Chilében jár, ami egyben azt is jelenti, a mezőny elkezdett komoly ismeretséget kötni a homokkal és a porral.

Mindenesetre a verseny nagy esélyesei magukra találtak a nyolcadik szakaszon, hiszen a motorosoknál Cyrill Despress első részsikerének örvendhetett, míg az autósoknál a tizenkettedik győzelmére törő Stephane Peterhansel ismét jelentős időt dolgozott le csapattársa, az összetettben vezető Nani Romához képest, és hogy teljes legyen a Mini fölénye, a szakaszt a csapat harmadik klasszisa, Nasszer Al-Attijah nyerte meg.

A magyarok továbbra is remekül tartják magukat. A Sandlander Team autós triója - Sebestyén Sándor, Bognár József, Ungvári Miklós (Toyota) - jelenleg az összetett 51. helyén áll, a szériaautós kategóriában (T2) pedig feljött a hatodik helyre.

"Végig ezen a laza homokon mentünk, amit a szél ráadásul jól felkavart, így a tájékozódás sem volt egyszerű. Az argentin - chilei határig összekötőn mentünk és fantasztikus helyeket láttunk, utána viszont már nem a jó látási viszonyokról volt ismert a 302 kilométeres mért szakasz. Rajtunk és az autón is vastagon áll a por" - mesélte a csapat navigátora, Bognár József.

Az alakulat ismét megmutatta sportszerűségét és egyik legnagyobb riválisukat elhúzták a szelektív rajtjáig, hogy legyen lehetőségük a pályán megmérkőzni.

Dakar, összetett állása (8. szakasz):

Autósok: 1. Nani Roma, Michel Périn (spanyol, francia, Mini) 29:46:08 ó, 2. Stéphane Peterhansel, Jean Paul Cottret (francia, Mini) 23:46 p h. 3. De Villiers, Von Zitzewitz (dél-afrikai, német, Toyota) 48:25 p h. 3..,… 51. Sebestyén Sándor, Bognár József, Ungvári Miklós (Toyota) 17:58:23 ó h.

Motorosok: 1. Marc Coma (spanyol, KTM) 32:06:19 ó, 2. Joan Barreda Bort (spanyol, Honda) 38:08 p h., 3. Jordi Viladoms (spanyol, KTM) 1:27:22 ó h., …

57. Dési János (KTM) 13:58.26 ó h.

"A rajt előtt úgy 30 kilométerrel álltak, nem akartuk, hogy így legyen vége a versenyüknek, ezért időben áthúztuk őket a rajtvonalon, onnantól pedig nekik kell boldogulniuk" - elevenítette fel Sebestyén Sándor. A motorosoknál Dési János továbbra is tartja a hatvanon belüli helyét összetettben, jelenleg az 57. pozíciót foglalja el. Tegnap Iquique-be vezetett a mezőny útja, az autósok 459 kilométert teljesítettek - lapzártánk után értek célba a versenyzők -, amelyből 422 volt a mért szakasz.

A magyar színjátszás egyik emblematikus művésze, Stohl András ma, január 15-én, szerda este 9 órától a Bóta Café vendége a Fix Tévén.